Nie zwalniamy ani trochę!

0
570

Nie zwalniamy ani trochę! Najnowszy numer Łowca Polskiego już w drodze do Czytelników.

A w nim prawdziwa uczta dla łowców jeleni. Początek września to dokonały moment żeby poczynić ostatnie przygotowania do rykowiska. Niech ich uzupełnieniem będzie podsumowanie poprzedniego sezonu a w nim ranking najlepszych jeleni strzelonych w zeszłym roku.

Jakby komuś było mało teorii – tym którzy wiedzą przypominamy a młodszym staramy się przybliżyć jak ocenić reakcję byka na strzał. Co równie ważne, nasz ekspert  Marek Czerwiński  radzi z jaką amunicją ruszyć w łowisko na spotkanie z królem puszczy.

Jak się okazuje Rafał Łapiński jest nie tylko ekspertem od bezkrwawych łowów. Z naszymi czytelnikami dzieli się też wiedzą o polowaniu na jarząbka. Jeszcze dalej w krainę zaczarowanych łowów zabiera nas Alicja Milewska a żywa bieszczadzka legenda –  Kazimierz Nóżka wiedzie nas ścieżkami po których chadzają niedźwiedzie.

Wisienka na torcie! Swoją łowiecką pasją dzieli się z nami nie kto inny, jak Łowczy Krajowy. O wiosennym polowaniu na rogacze i niezwykłych myłkusach opowiada Albert Kołodziejski zachęcając przy tym wszystkich kolegów po strzelbie do udziału w niezwykłym konkursie. Takiego współzawodnictwa  jeszcze u nas nie było a nagrody ufundowane przez Zarząd Główny PZŁ mogą przyprawić każdego łowcę o zawrót głowy. Główną nagrodą jest polowanie na byka w jednym z Ośrodków Hodowli Zwierzyny PZŁ!

Ponadto w najnowszym numerze radzimy jaki nóż będzie najbardziej przydatny dla myśliwego oraz co jest niezbędne do polowania na gęsi. Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o łowieckiej kynologii. Tym razem przez trzcinowiska prowadzi nas Andrzej Wilczopolski. W królewsko – piekielnej kuchni niepodzielnie rządzą Tomasz Łagowski i Kuba Wolski.

Poza tym? Porady, felietony, wieści z kraju i świata a wszystko okraszone świetnymi zdjęciami i podane w nowej, jeszcze lepszej szacie. Nic tylko czytać!

fot. archiwum Łowca Polskiego, pixabay.com, materiały prasowe

Reklama