Nowe Miasto na finiszu

0
644

Zespól Szkół z Nowego Miasta pod Płońskiem, choć w programie „Łowca Polskiego” startuje pierwszy raz, już od ubiegłej jesieni dał się poznać jako aktywny i zaradny członek rodziny „Ożywić pola”.

Niemal każdego tygodnia do redakcji naszego miesięcznika docierają kolejne informacje o nowych akcjach Nowego Miasta. Nie inaczej jest na finiszu „Roku trznadla”. Kontynuację programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” w bieżącym roku szkolnym nowomiejska szkoła zaczęła od akcji wsiedlania bażantów. 10 września 2014 roku uczniowie klasy II LO udali się do miejscowości Rzy na akcję wypuszczania do naturalnego środowiska 110 bażantów zakupionych przez Warszawskie Koło Myśliwskie nr 2.

Na miejscu uczniowie spotkali się z myśliwymi – łowczym koła Wojciechem Kalinowskim oraz z członkiem koła Stanisławem Lasockim. Już dzień później, 11 września, odbyły się zajęcia terenowe „Jesień w remizie śródpolnej. Wrzesień w łowisku”, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIa gimnazjum z Nowego Miasta. W trakcie pobytu w terenie uczniowie mogli obserwować zmiany zachodzące jesienią w remizie śródpolnej, a podczas drugiej części zajęć dowiedzieli się, co dzieje się w łowiskach w wrześniu.

Kolejny dzień, 12 września, upłynął uczniom Zespołu Szkół z Nowego Miasta pod znakiem wsiedlania kuropatw. Tym razem w akcji brali udział uczniowie klasy V szkoły podstawowej, a samo wsiedlanie odbyło się w okolicy Karolinowa. Na pobliskich polach, przy pomocy myśliwych, dzieci wsiedliły do naturalnego środowiska 50 kuropatw pochodzących z hodowli wolierowej.

Uczniowie klasy V szkoły podstawowej i gimnazjaliści z klasy IIIa, w ramach wrześniowej realizacji programu „Ożywić pola”, brali też udział w zbiórce owoców jarzębiny, które za pośrednictwem współpracującego ze szkołą Warszawskiego Koła Myśliwskiego nr 2 zostały przekazane do Nadleśnictwa Płońsk. Za zebrane owoce uczniowie otrzymają sadzonki, które będą następnie przez nich wykorzystane do nowych nasadzeń.

PB

nowe_miasto00_pan

Reklama