Nowy rok z „Łowcem Polskim”

0
498

Styczniowe wydanie naszego miesięcznika już w sprzedaży. Co znajdziecie w środku? Wszystko co chcielibyście wiedzieć o specustawie, ale boicie się zapytać. I wiele, wiele więcej!

Trofea łowieckie to nie tylko dowód udziału w polowaniu i odniesionego wtedy sukcesu, ale także miernik prawidłowo prowadzonej gospodarki łowieckiej. Dlatego musimy zadbać o ich prawidłową preparację i gustowne wyeksponowanie. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście „W gabinecie wspomnień”.

O polowaniu na przecherę pisze niekwestionowany autorytet – Stefan Kropaczewski. Bartosz Krąkowski przekonuje, że prowadzone przez nas działania edukacyjne i promocyjne można z powodzeniem współfinansować ze środków samorządowych i unijnych. Marek Czerwiński wygłasza pochwałę kalibru 7 × 64, a Wacław Matysek zastanawia się co lepsze: bok Beretty czy Browninga.

Przyznajemy Grand Prix XXIV edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego – laureat to Juliusz Ajdysiński, autor pełnej dynamizmu fotografii „Pogoń”, przedstawiającej rogacza ścigającego swą wybrankę. Patrona naszego konkursu wspomina Rafał Sokulski, który z mistrzem polował i brał udział w wielu wyprawach fotograficzno-filmowych.

Menu na karnawał przygotowali nasi kulinarni eksperci. Tomasz Łagowski poleca długo dojrzewający schab z dzika, a Jakub Wolski – swój słynny dziki burger.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Reklama