Nowy sezon z „Łowcem”

0
764

Taki numer dla Was przygotowaliśmy! Piszemy o zawirowaniach wokół ustawy Prawo łowieckie, omawiamy sztucery CZ557 i relacjonujemy targi Hubertus Expo.

W kwietniowym „Łowcu Polskim” znajdziecie wywiad z prof. Janem Szyszką pt. „Nie dla prywatyzacji przyrody”. Piszemy też obszernie o zgłoszonym przez Sławomira Izdebskiego, byłego polityka Samoobrony, projekcie nowelizacji prawa łowieckiego, wytykając wszystkie jego absurdy i oczywiste nonsensy. Nie zabrakło także relacji z zakończonych właśnie targów Hubertus Expo 2017. Koneserzy myśliwskiej broni zwrócą z pewnością uwagę na fachowe omówienie CZ557 – repetierów przemyślanych konstrukcyjnie i niezawodnych.

W dziale „Porady praktyczne” znajdziecie tekst o internetowym Banku Danych o Lasach, który jest bardzo praktycznym i pomocnym narzędziem gospodarki łowieckiej. Polecamy również artykuł o kordelasach, które niegdyś stanowiły wyróżnik myśliwych polujących na zwierzynę płową, a dziś mają charakter broni honorowej. Nie będą zawiedzeni także wielbiciele literatury łowieckiej, bo w tym numerze zamieszczamy aż dwa opowiadania, które łączy temat – pojedynek z trudnym i wymagającym przeciwnikiem, nie zawsze zakończony triumfem człowieka. W części kulinarnej Robert Makłowicz opowiada o gulaszu z dzika po tyrolsku, a Grzegorz Russak – o stole wielkanocnym w myśliwskim domu.

Zapraszamy do lektury!

Reklama