„Ożywić pola” na strzelnicy

0
696

Tradycyjnie w kwietniu odby­wają się w Suchodole doroczne zawody Koła Łowieckiego „Bóbr” z Warszawy. Tym razem wyjątkowe, bo raz na cztery lata jest to „Memoriał im. Eugeniusza Loreta”.

Myśliwi w ten sposób pielęgnują pamięć założyciela koła, wieloletniego łowczego i przewodniczącego Komisji Etyki w okręgu warszawskim, człowieka zasłużonego dla polskiego łowiectwa. Stąd uroczysta oprawa, obecność gości, w tym obecnego przewodniczącego tej komisji prof. Edwarda Towpika oraz Bolesława Margasińskiego, członka ORŁ w Warszawie. Swoją obecnością zaszczy­cili koło koledzy z zaprzyjaźnionych kół: „Jenota” z okręgu olsztyńskiego oraz „Sobola” z okręgu siedleckiego.

Nie mogło zabraknąć przyjaciół – uczniów Publicznego Gimnazjum im ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowi­cach, którzy w 2016 roku zajęli I miej­sce w programie „Ożywić pola. Rok bażanta”. Gimnazjaliści wzięli udział w konkurencji strzelania z kbks. Wyniki mieli imponujące! Rywalizację wygrał Karol Frączek wynikiem 187/200 pkt. Drugie miejsce zajął Piotr Chojnacki – 168 pkt, a trzecie Jakub Goliszew­ski – 166 pkt. Amelia Mazur, najlep­sza z dziewcząt, wystrzelała 120 pkt. Uczniowie mieli też okazję spróbować swoich sił na skeecie.

W klasyfikacji myśliwych zawody wygrał wicełowczy Robert Skórczewski, drugie miejsce zajęła przesympatyczna diana, redaktor z Radia Niepokalanów Mariola Marczak-Grzybek, która już tradycyjnie zaszczyca swoim udziałem zawody. Trzeci był prezes koła Jacek Cis-Bankiewicz.

Przy okazji dekoracji zwycięzców odznaczono również Martę Kujawę, nauczycielkę WF z maciejowickiego gimnazjum i jednocześnie koordyna­tora programu „Ożywić pola”. Została wyróżniona odznaką za zasługi dla koła „Bóbr”. Nasza ulubienica zna­lazła się wśród pierwszych Dam i Kawalerów odznaczenia ustanowio­nego przez walne zgromadzenie koła w 2016 roku.

Nie zabrakło specjałów z grilla. Smakowały wyśmienicie po pracowi­tym dniu.

Wszystkim kolegom, którzy pomagają w organizacji tego przed­sięwzięcia, składamy podziękowa­nia i prosimy o jeszcze w przyszłości, bo kolejne zawody już za rok.

Tomasz Szozda

Reklama