fot. Aleksander Knitter /KFP/REPORTER

Pilarki od myśliwych

0
902

Myśliwi przekazali 85 nowych pilarek mieszkańcom terenów dotkniętych wichurą, która przeszła nad Pomorzem w nocy z 11 na 12 sierpnia.

Profesjonalne pilarki łańcuchowe posłużą do usuwania wia­trołomów w północnej części woje­wództwa kujawsko-pomorskiego, głów­nie w okolicach Chojnic i Rytla.

Wichura zniszczyła kilkadziesiąt tysięcy hektarów lasu. W nawałnicy zginęła zwierzyna, wicher zmiótł nie­mal wszystkie urządzenia łowieckie. Najpilniejszą pracą jest jednak usunię­cie powalonych i połamanych drzew. Miejscowi leśnicy i strażacy uruchomili wszystkie rezerwy, ale i tak okazało się, że brakuje pił łańcuchowych. Z pomocą przyszli myśliwi.

Zarząd Główny PZŁ wyłożył pienią­dze na zakup 10 pilarek. Reszty dopeł­niły zarządy okręgowe. Niemal każdy okręg PZŁ przekazał środki na jedną, dwie lub nawet trzy piły łańcuchowe. W sumie jest ich 65. Wartość daru to ponad 100 tysięcy złotych. Jest w tym również zasługa polskiego dystrybutora uznanej firmy Stihl, który w obliczu kataklizmu udzielił solidnego rabatu.

Pilarki wraz z osprzętem trafiły do jednostek ochotniczych straży pożar­nych z północnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Miła uroczy­stość ich przekazania odbyła się 29 sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Marek Ledwosiński / fot. Aleksander Knitter /KFP/REPORTER

Reklama