Pobierz i czytaj

0
1699

Pobierz naszą aplikację i czytaj kiedy chcesz i gdzie chcesz!

Od dziś żadna zasiadka nie będzie Ci się dłużyć!

Kwietniowy numer „Łowca Polskiego” przeczytasz na swoim telefonie lub tablecie za jedyne 4,99 zł.

W BIEŻĄCYM NUMERZE m.in.
TEMAT MIESIĄCA
Walne w dobie epidemii
Kończy się kadencja zarządów kół i komisji rewizyjnych, dlatego też podczas zbliżających się walnych konieczne będzie przeprowadzenie wyborów. Problem w tym, że wobec stanu epidemii zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób. Czy istnieje inna dopuszczalna w tej sytuacji metoda przeprowadzenia takiego zebrania?
POLOWANIE I MYŚLIWY
Chaskiel na rozkładzie
Nastały takie czasy, że łatwiej strzelić medalowego byka czy rogacza niż orężnego dzika. Stąd pomysł konkursu „Chaskiel poszukiwany”, zorganizowanego przez redakcję „Łowca Polskiego” i Warszawską Hurtownię Broni Używanej. Prezentujemy historie zdobycia trzech najmocniejszych dziczych trofeów.
POLOWANIE I MYŚLIWY
Gonić króliczka
Króliki wyskakują spod ziemi jak armatnie kule. Wybiegają z jednego okna i po chwili wpadają do drugiego. Przeskakują z jednej strony miedzy na drugą. Raptem jeden czmycha w bok i kipi przez pastwisko. Teraz wszystko zależy od refleksu i celności myśliwego.
POLOWANIE I MYŚLIWY
Odrobina luksusu
Naszej pasji zawdzięcza zdrowie, a my zawdzięczamy mu wyjątkowej urody bola, kulawki i biżuterię, która do łowiectwa przekona najzacieklejsze przeciwniczki naszej pasji. Stanisław Kędzierski jest twórcą oryginalnej kapliczki ku czci świętego Huberta. Zrekonstruował też Złom skradziony z grobu Jana Sztolcmana – pierwszego redaktora naczelnego „Łowca Polskiego”.
POLOWANIE I MYŚLIWY
Cena strachu
W trakcie polowania czy prac gospodarskich w łowisku nieszczęście jest zawsze blisko. Dlatego warto uczestniczyć w kursach pierwszej pomocy przedmedycznej. Znajomość podstawowych zasad jej udzielania może uratować życie lub zdrowie nasze albo kolegi po strzelbie. Nie obawiajmy się działać – cena strachu może się okazać bardzo wysoka.
POLOWANIE I MYŚLIWY
Trudna wiosna
Łąki i pastwiska zajmują ponad 3 mln ha i stanowią ponad 20 proc. powierzchni wszystkich użytków rolnych w Polsce. O tej porze roku zwierzyna wyrządza tam szczególnie dotkliwe szkody. Szacowanie ich wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i dużego doświadczenia.
KYNOLOGIA
Układamy profesora
Posokowiec pozwala na dojście postrzałka, co stanowi przecież nasz myśliwski obowiązek, i jednocześnie nie dopuszcza, by marnowały się pieniądze koła łowieckiego. To także nasz sojusznik w walce z wirusem ASF. Jak ułożyć takiego specjalistę i kiedy rozpocząć szkolenie przyszłego psiego profesora?
KYNOLOGIA
Waleczne serce
Wygląd jamnika jest specyficzny: krótkie łapki, długi tułów. Charakter również ma wyjątkowy, ponieważ mimo swego nikczemnego wzrostu bez kompleksów staje do walki z każdym przeciwnikiem. Nie ma znaczenia, czy jest nim dwa razy większy od niego borsuk czy stukilogramowy odyniec.
BROŃ
Kwadrans ze sztucerem
Zbliża się sezon polowań na rogacze i nadszedł czas, by rozpocząć strzelecki trening. Brak czasu czy wysoka cena amunicji to żadne usprawiedliwienie. Wystarczy cykl krótkich ćwiczeń (kwadrans dziennie)! Skoncentrujmy się na suchym treningu, bo ten ogniowy ma tylko potwierdzić nasze umiejętności.
Dostępny również w prenumeracie
Łowiec Polski” Sp. z o.o.
ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa, tel. 22 556 82 80, fax 22 556 82 99
poczta@lowiec.pl