fot. Andrzej Wierzbieniec

Potrawka po królewsku

0
660

Wielki konkurs kulinarny „Łowca Polskiego” rozstrzygnięty!

Wyjątkowej urody nóż ze stali damasceńskiej, z rękojeścią wykonaną ze srebra, zęba mamuta i stabilizowanego korzenia olchy, dzieło mistrza Zbigniewa Januszyka, otrzymał Marek Roszkiewicz, autor przepisu na potrawkę z bażanta.

Pan Marek poluje krótko, bo „zaledwie” 60 lat. Tyle samo trwa jego przygoda z kuchnią myśliwską. Uważa, że gdyby gotowanie pole- gało na dokładnym stosowaniu się do przepisów, każdy byłby doskonałym kucharzem. On stawia na intuicję i wyobraźnię. Polędwicę z jelenia marynuje w oliwie z dodatkiem ziół świętego Jakuba, natomiast bażanta podaje w potrawce, na którą przepis przysłał na nasz konkurs. To właśnie połączenie delikatnej bażanciej dziczyzny z żurawiną, koperkiem i blanszowanymi migdałami nerkowca naj- bardziej przypadło do gustu naszym czytelnikom.

Odbierając z rąk Zbigniewa Januszyka cenną nagrodę, Marek Roszkiewicz powiedział, że nóż prze- każe swemu synowi Hubertowi. Stanie się to w dwudziestą rocznicę upolowania przez niego pierwszego w życiu rogacza. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Hubert Roszkiewicz jest tatą sześcioletniej Karoliny, która wykazuje duże zainteresowanie łowiectwem i towarzyszy tacie podczas edukacyjnych wypraw do lasu.

Redakcja „Łowca Polskiego” gratuluje zwycięzcy i ma nadzieję, że elegancki i praktyczny nóż stanie się dla pana Huberta nieodłącznym towarzyszem łowów.

BM

Reklama