fot. Szymon Tomsia

Puchalski 2017

0
1179

Jeszcze tylko przez najbliższe trzy dni można nadsyłać zdjęcia na kolejną edycję Wielkiego Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego.

Kto w tym roku zostanie laureatem? Czyje zdjęcie będzie kandydować do Grand Prix? Komu we wrześniu wręczymy medal i nagrodę w wysokości 5000 złotych? Już niebawem pierwszy etap konkursu zostanie rozstrzygnięty.

Jak było trzy lata temu?

W roku 2014 Grand Prix zdobył Szymon Tomsia za myśliwskie zdjęcie przedstawiające portret Dominika na zdjęciu zatytułowanym „Lisy”

Szymon Tomsia jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i fotografuje od drugiego roku studiów. Nie jest myśliwym, ale ma przyjaciół w rejonie Warmii i Mazur. Tam znajduje swoje ulubione tematy fotograficzne. Od pięciu lat dokumentuje przyrodę, sceny myśliwskie i codzienne życie mieszkańców tego regionu. Powstałymi reportażami dzielił się z kolegami i to właśnie od nich dowiedział się o naszym konkursie. Z bogatego archiwum wybrał kilka fotografii, które przesłał na konkurs.

Zdjęcie powstało w obwodzie Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół” z Mrągowa. Jest na nim sportretowany Dominik Więcek – kolega i myśliwy – i efekt jego zimo­wego polowania na lisy. Dominik jest młodym myśliwym, pełnym pasji łowieckiej, polującym od trzech lat w „Sokole”. Obecnie studiuje leśnictwo na Uniwersytecie Przyrodni­czym w Poznaniu. Jest dla Szymona Tomsi nieodłącznym towarzyszem wypraw do lasu, z tą jedyną różnicą, że Dominik zabiera lornetkę i broń, a Szymon aparat fotograficzny.

Nikon D90, obiektyw Nikkor 18–105 mm, ISO 400, czas 1/200, f 1/4

Reklama