Puchar Normy

0
695

Dzięki łatwiej­szemu dostępowi do broni i coraz więk­szej liczbie strzelnic z każdym rokiem przy­bywa w Polsce osób zainteresowanych strzelectwem, również myśliwskim. Popularność wieloboju widać po fre­kwencji na odbywających się co week­end zawodach.

W drugą sobotę czerwca odbywało się kilka łowieckich imprez strzelec­kich. Mimo to na tarnowskich zawo­dach o Puchar Normy rywalizowało aż 85 myśliwych. Wśród uczestników nie zabrakło wielokrotnych mistrzów Polski oraz doskonałych strzelców ze ścisłej czołówki kraju. Do końca zmagań nie wiadomo było, kto zdo­będzie puchar. Okazało się bowiem, że aż trzech kolegów wystrzelało mak­simum punktów w konkurencjach śrutowych, uzyskując wynik 300/300. O miejscu na podium zadecydować miała „kula”.

Myśliwym najcelniej strzelającym do makiety dzika, rogacza i lisa oka­zał się Kamil Jamróz z Kielc, który w całym sześcioboju uzyskał 490/500 pkt. Drugą lokatę z zaledwie trzema punktami mniej wywalczył Sławo­mir Tomala z Tarnobrzega. Najniż­sze miejsce na podium z wynikiem 479/500 pkt zajął Mariusz Pasztale­niec z Tarnobrzega.

W rywalizacji strzeleckiej płci pięknej pierwsze miejsce przypadło reprezentantce gospodarzy Klaudii Figurze (424/500 pkt). Drugie miejsce zdobyła Dominika Bernacka-Adam­czyk z Opola (391/500 pkt.). Brązowy medal przypadł Lilianie Nowak z Tar­nowa (387/500 pkt.).

Sponsor imprezy postanowił ufundować nagrodę dla najlep­szego strzelca kulowego. Zwycięzcą w tej rywalizacji został z wynikiem 192/200 punktów Henryk Górski z Tarnobrzega.

(WM) / Kronika związku.

Reklama