fot. wikipedia

Rekordowe odstrzały w Południowej Karolinie

0
645

Departament Zasobów Naturalnych amerykańskiego stanu Południowa Karolina opublikował raport na temat odstrzału jeleni w sezonie 2011.

Według zebranych danych odstrzał w niektórych powiatach plasuje ten stan w ścisłej czołówce kraju. „Zanotowano nieznaczny wzrost. „W minionym roku myśliwi strzelili tam łącznie 226 458 jeleni (120 407 byków i 106 051 łań), co stanowi 1-procentowy przyrost w stosunku do 2010 r.” – powiedział Charles Ruth, koordynator stanowego programu monitoringu jeleni i indyków.

Prowadzony od 1997 roku program monitoringu wykorzystuje coroczne badania ankietowe służące określeniu liczebności populacji i odstrzału w poszczególnych powiatach i w skali całego stanu. Wcześniej liczebność populacji i wielkość odstrzału szacowane były na podstawie raportów pochodzących z 18. stacji badawczych w północnej części stanu oraz od klubów łowieckich znajdujących się w 28. powiatach wybrzeża Atlantyku.

Od 1997 program monitoringu obejmuje teren całego stanu. W tym roku do myśliwych wysłano 25 tys. ankiet. Ze zgromadzonych w ten sposób danych wynika, że wysokość odstrzału plasuje niektóre powiaty stanu w ścisłej czołówce kraju. Odstrzał w powiatach Bamberg, Union, Calhoun, Orangeburg i Anderson zanotowały odstrzał w wysokości powyżej 15 osobników na milę kwadratową, co daje wynik powyżej 57 jeleni na 1000 ha.

Aleksander Taras / fot. wikipedia

rekordowe-odstrzały-01

Reklama