Rocznicowy puchar

0
606

Jubileusz 95-lecia powstania Polskiego Związku Łowieckiego to nie tylko kongres kultury łowieckiej, uroczyste okręgowe hubertusy, biesiady i pikniki myśliwskie, ale rów­nież zorganizowane w nowej formule zawody strzeleckie.

Zwycięzcą tej niecodziennej imprezy została drużyna z Piły, która pokonała na strzel­nicy w Antoninku 44 ekipy z całej Polski.

Zawody wzbudzały wiele emocji wśród strzelców. Według nowych zasad w skład drużyny mogli wejść: jeden myśliwy z klasą mistrzowską, jeden z klasy powszechnej i jedna diana. Nie dawało to szans na wytypowanie faworytów strzelań. Po całodniowej rywalizacji najlepszą mieszaną drużyną została reprezentacja okręgu pilskiego (Prze­mysław Oborski, Dominik Grams i Beata Hain), która z wynikiem 1335/1500 pkt zdeklasowała rywali. Dru­gie miejsce przypadło ekipie z Torunia (Michał Karpik, Bartosz Marcinkowski i Natalia Łąpieś), która osiągnęła wynik 1304/1500 pkt. Brązowy medal wywalczyła trójka z Bydgoszczy (Zbyszko Montowski, Łukasz Karpiński i Maria Oset), która wystrzelała 1285/1500 pkt.

Na uznanie zasługuje organizacja imprezy. Na poznańskiej strzelnicy nie zabrakło atrakcji. W trak­cie ceremonii otwarcia, po występach Orkiestry Dętej im. Mariana Zielińskiego ze Śremu oraz Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko”, wszyscy mogli obej­rzeć podniebne ewolucje w wykonaniu pilotów ze słyn­nej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Na zakończenie zawodów wśród strzelców, którzy pozostali do końca imprezy, rozlosowano cenne upominki.

(WM) / Kronika związku.

Reklama