fot. FotoChannels

Rośnie liczba gości

0
628

Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Wielkiej Brytanii na polowanie.

Decyduje styl i wysoki poziom usług. Według najnowszego raportu, w 2011 roku wydano rekordową liczbę 10 415 turystycznych pozwoleń na posiadanie broni na terytorium Zjednoczonego Królestwa. W praktyce dokument taki zezwala na posiadanie broni myśliwskiej bez stosownego certyfikatu brytyjskiego wydawanego dla właścicieli broni.

Zadowoleni z coraz większej popularności Wielkiej Brytanii na światowej mapie turystyki łowieckiej specjaliści nie są zaskoczeni. Ich zdaniem Zjednoczone Królestwo cieszyć się będzie rosnącym zainteresowaniem Amerykanów i Europejczyków ze względu na różnorodność sposobów polowania i specyfikę tradycji łowieckiej na Wyspach Brytyjskich.

Największe zainteresowanie związane jest z polowaniem na ptactwo. Jak pokazują badania, odstrzał w angielskim stylu bażantów, kuropatw, pardw i gołębi dla większości myśliwych pozostaje kwintesencją łowieckiego smaku i elegancji. Uzupełnieniem tych opinii jest nieskazitelna reputacja brytyjskich psów myśliwskich i uznanie dla obowiązującej podczas polowań etykiety.

at / fot. FotoChannels

Reklama