Rozstrzygnięcie konkursu

0
798

Grand Prix tegorocznej, XXI edycji Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego odebrał Rafał Łapiński za fotografię pod tytułem „Polowanie”.

– Miałem dużo szczęścia i przychylność świętego Huberta – tak skomentował swój sukces tegoroczny laureat, odbierając nagrodę podczas uroczystego wernisażu. Wszyscy fotograficy przyrody doskonale wiedzą, że naciśnięcie migawki trwa zaledwie ułamek sekundy, niekiedy jednak wymaga wielogodzinnego wyczekiwania na odpowiedni moment. Jak podkreślał Rafał Łapiński, uchwycenie niezwykłej sceny polowania wilków na jelenie w Puszczy Augustowskiej podczas ubiegłorocznego rykowiska zajęło mu ponad 240 godzin.

Tegoroczny wernisaż konkursu fotograficznego „Łowca Polskiego”, który tradycyjnie odbywał się w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, zgromadził liczne grono miłośników fotografii przyrodniczej. Prace zgłoszone do konkursu tradycyjnie rywalizowały w kategoriach „Piękno”, „Ruch” i „Sceny myśliwskie”, ale również ubiegały się o nagrody specjalne przyznawane przez Związek Polskich Artystów Fotografików i Fundację Ochrony Głuszca.

Wystawa konkursowa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczo-łowieckiej, prezentowana będzie w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w budynku Koszar Kantonistów na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie do 9 października 2016 roku.

Ewelina Sakowska

Reklama