fot. Shutterstock

Serce na talerzu

0
470

Gulasz z serc, uwarzony z dodatkiem wędzonych owoców, a podany z kleksem gęstej śmietany i pęczakiem kraszonym zeszkloną cebulką ze świeżym tymiankiem, to jedna z najsmaczniejszych propozycji dzikiej kuchni.

Kończący się właśnie sezon to czas, kiedy powinniśmy mieć w zamrażarkach składniki potrzebne do przyrządzenia tej arcysmacznej potrawy.

Narogi to surowiec, z którego można przygotować najsmaczniejsze dania dzikiej kuchni i z tego miejsca oświadczam wszem i wobec: nigdy nie pogodzę się z faktem, że niektórzy koledzy po strzelbie – o zgrozo! – zabierają je dla swoich czworonożnych towarzyszy łowów. Przy całej mojej bezgranicznej miłości do psów uznaję to za karygodne marnotrawstwo!

To fakt, narogi uczą cierpliwości, bo przyszykowanie z nich potrawy wymaga czasu, ale smak, jakim się potrafi ą odwdzięczyć, przypadnie do gustu najbardziej wymagającym smakoszom. Jedna z moich mentorek, nieoceniona Alicja Fruzińska, z którą miałem przyjemność goto­wać w trakcie II Konkursu o „Złotą Gropę”, powiedziała mi: …(…)

Cały tekst w marcowym numerze “Łowca Polskiego”

Jakub Wolski

Reklama