Strażnika łowieckiego zatrudnię

0
604

Zawodowi strażnicy łowieccy cieszą się szacunkiem brytyjskiego Parlamentu. Ich działalność – poza ochroną zwierzyny – często pokrywa się i uzupełnia pracę lokalnej policji.

Parlamentarna komisja badająca przestępczość w obszarze ochrony środowiska w Wielkiej Brytanii doceniła znaczenie zawodowych strażników łowieckich w terenie. Statystyki pokazują, że w wielu środowiskach wiejskich jest dziesięciokrotnie więcej strażników niż policji.

Przedstawiciele brytyjskiego stowarzyszenie hodowców zwierzyny i strażników łowieckich (NGO – National Gamekeepers’ Organisation) z dumą podkreślają, że w wielu wypadkach przez lokalne społeczności są oni często postrzegani jako stróże prawa. Choć pozbawieni uprawnień policji, ich obecność w terenie stanowi istotny czynnik prewencji nie tylko dla kłusowników. Poza walką z kłusownictwem, strażnicy wielokrotnie przyczyniają się do wykrycia przestępstw związanych z ochroną środowiska.

Organizacja strażników łowieckich powstała w 1997 r. i zrzesza obecnie ponad 16 tys. członków. Każdego roku ich praca prowadzi do kilku tysięcy zgłoszeń o popełnionych przestępstwach.

at / fot. commons.wikimedia.org

Reklama