Strzeleckie ostrogi

0
905

W drugi weekend lipca w Krzywiniu nieopodal Leszna spotkali się na Mistrzostwach PZŁ strzelcy klasy powszechnej. Triumfował Leszek Haufa – w rywalizacji pokonał 146 zawodników z całego kraju.

Nikt się nie spodziewał, że mistrzem – z bardzo dobrym rezultatem 476/500 punktów – zostanie Leszek Haufa z Poznania. Drugie miejsce z wynikiem tylko o dwa punkty gorszym zdobył Krystian Lewandowski ze Szczecina. Trzecim strzelcem mistrzostw został Piotr Szyszka ze Słupska, który wystrzelał 473/500 punktów. Pewniacy zawiedli również w klasyfikacji drużynowej. Po dwóch dniach rywalizacji najlepszymi okazali się strzelcy ze Szczecina. Zespół w składzie: Krystian Lewandowski, Władysław Dudkiewicz i Tomasz Kmieć wystrzelał 1397/1500 punktów. Wicemistrzostwo z wynikiem 1378/1500 przypadło drużynie z Poznania (Leszek Haufa, Krzysztof Gocałek i Jan Mackiewicz). Brązowymi medalistami 46 Mistrzostw PZŁ w klasie powszechnej została reprezentacja okręgu radomskiego (Marek Markowski, Dariusz Winiarski i Jakub Madej), która uzyskała 1355/1500 punktów.

Zdobywca pierwszego miejsca to myśliwy z prawie dziesięcioletnim stażem, polujący w kole „Leśnik” z Poznania.

– Strzelectwem zainteresowałem się dopiero dwa lata temu – opowiada Leszek Haufa. – Moim pierwszym trenerem był tata, który wiele razy brał udział w zawodach okręgowych i regionalnych. Później spotkałem Jaromira Wojtasiewicza, jednego z lepszym strzelców sportowych w kraju, zdobywcy piątego miejsca w konkurencji trap na Mistrzostwach Świata w 2011 r. w Belgradzie. To właśnie on nauczył mnie jak się mam ustawiać do poszczególnych konkurencji. Doradził też jak sobie radzić ze stresem. Teraz staram się strzelać kilka razy w tygodniu. Ponadto wiele czasu poświęcam na ćwiczenie składu, pracy na spuście oraz prowadzenia broni.

W Krzywiniu aż 53 myśliwych „wystrzelało” tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego. Wszyscy triumfatorzy otrzymali pamiątkowe znaczki i odznaki. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla strzelców, którzy uzyskali najlepszy wynik w konkurencjach śrutowych i kulowych. W pierwszej wygrał Krzysztof Gocałek z Poznania (295/300 punktów), w drugiej – Piotr Szyszka ze Słupska (193/200 punktów). Piętnastu najlepszych strzelców uhonorowano dyplomami. Otrzymali oni także drobne upominki.

Wacław Matysek

krzywin-009 krzywin-011 krzywin-001 krzywin-002 krzywin-003 krzywin-004 krzywin-005 krzywin-006 krzywin-007 krzywin-008

Reklama