fot. arch. KNL SGGW

Studenckie strzelania

0
531

Międzypokoleniowa rywali­zacja i wspaniała zabawa – tak najkrócej można pod­sumować zawody o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego SGGW, rozegrane w 100-lecie powstania tego kierunku na renomowanej uczelni. Areną zma­gań była strzelnica ZO PZŁ w Warsza­wie, znajdująca się w Suchodole.

Mimo trwającej sesji na starcie stanęło blisko 30 strzelców z całej Polski. Zwycięzców wyłoniono po zaciętych zmaganiach w kon­kurencjach śrutowych i kulowych. Najlepszym w strzelaniach śruto­wych okazał się z wynikiem 280/300 pkt Karol Tymosiak z SGGW. W rywalizacji drużynowej leśnicy z SGGW musieli ustąpić Hubertowi Piechodzkiemu i Martinowi Perzyń­skiemu z Uniwersytetu Przyrod­niczego w Poznaniu (wystrzelali 530/600 pkt). Organizatorzy uho­norowali także najlepiej strzelającą dianę, którą została Magdalena Dep­tuła, uzyskując w strzelaniach śru­towych 100/300 pkt. W rywalizacji kulowej bezkonkurencyjny okazał się również Karol Tymosiak, z wyni­kiem 177/200 pkt.

Na uznanie zasługuje świetna organizacja imprezy oraz duża liczba nagród rzeczowych, którymi oprócz zwycięzców uhonorowani zostali również wszyscy uczestnicy strzelań. Sponsorami byli m.in. Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe oraz Sto­warzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Patronat nad imprezą objęła redak­cja „Łowca Polskiego”.

WM / fot. arch. KNL SGGW

Reklama