Styczeń z Łowcem

0
769

W styczniowym „Łowcu” piszemy o przyszłości wilka.

Ochrona burych drapieżników zdała egzamin – m.in. o tym przeczytacie w najnowszym wydaniu naszego miesięcznika.

Kto chce wspierać wilki, musi popierać ich odstrzał. Tak twierdzi David Mech, jeden z największych ekspertów na świecie, który całe swoje życie poświęcił na badanie tego gatunku. Więcej na ten temat w artykule „O wilku mowa”.

W sytuacji, gdy ASF eliminuje z naszych łowisk dziki, warto skoncentrować się na zwierzynie drobnej. W styczniu piszemy o tym, że dzięki niewielkiemu wysiłkowi możemy w ciągu kilku sezonów stworzyć w swoim łowisku prawdziwą bażantarnię.

Styczeń to pora, gdy możemy strzelić byka tryka w efektownej zimowej sukni. Warto wtedy pomyśleć o medalionie. Jak z upolowanego zwierza ściągnąć skórę, by nie zmarnować hojnego daru świętego Huberta? O tym piszemy w artykule „Odyniec znad kominka”.

Z jakim sztucerem wyruszyć na emocjonujące polowanie na drapieżniki? Rzecz jasna z varmintem, który zapewnia znakomite skupienie nawet na dalekich dystansach. Marek Czerwiński porównuje tego rodzaju repetiery klasy budżetowej z Czech i Stanów Zjednoczonych.

Oprócz tego solidna porcja literatury łowieckiej (znakomite opowiadanie „Koniec sezonu”) i kulinarne felietony naszych ekspertów. Robert Makłowicz proponuje renifera w śmietanie z ziemniakami purée i konfiturą z brusznic, a Grzegorz Russak potrawkę w sosie śmietanowo – musztardowym z bażanta.

Zapraszamy do lektury!

Reklama