W sieci zła

0
1042

Fala hejtu przetoczyła się przez Internet po tym, jak antyłowiecki fanpage oskarżył znanego augustowskiego weterynarza, miłośnika koni, hodowcę psów i myśliwego, o zabijanie dla przyjemności zwierząt, w tym gatunków chronionych. 

Choć wszystkie polowania odbywały się w zgodzie z prawem, posypały się komentarze w rodzaju: „Bandyta i morderca. Na sosnę z nim”.

Jeździ konno – i to łączy go z Piotrem Kraśką. Kocha psy niczym Kinga Rusin. Leczy zwierzęta jak Dorota Sumiń­ska. Tak więc z punktu widzenia naszych zielonych braci powinien być chodzącym ideałem. Niestety ma jeden feler – poluje, a na dodatek nie wstydzi się swojej pasji. Właśnie dlatego w Internecie wylano na niego wiadra pomyj. On jednak postanowił walczyć o swoje dobre imię i powia­domił organy ścigania. Prokurator wszczął właśnie śledztwo w sprawie o zniesławienie.

Leszek Czokajło prowadzi w Augustowie znaną lecznicę zwie­rząt. Jej nazwa została zaczerpnięta z mitologii greckiej i odwołuje się do Chirona – króla centaurów sły­nącego z ogromnej wiedzy i bie­głości w sztuce lekarskiej. Drzwi do przychodni się nie zamykają – i to nie tylko dlatego, że ludzie cenią profesjonalizm weterynarza. Leszek pamięta każdego ze swoich czworonożnych pacjentów i inte­resuje się nimi również wtedy, gdy opuszczą jego placówkę. To indywi­dualne podejście jest łatwo dostrze­galne i zjednuje weterynarzowi powszechną sympatię.

Każdy, kto odwiedził gabinet Leszka w przychodni, nie ma wąt­pliwości, co jest jego największą pasją. Na ścianach wiszą wieńce, rosochy i parostki, wspaniałe meda­lowe oręża, a także trofea egzo­tyczne – medaliony kudu i impali. Wszystkie łowieckie wyprawy Leszek fotografuje, a niektóre z tych zdjęć umieścił na internetowej stro­nie przychodni w zakładce „Polo­wania”. Fotografie dokumento­wały legalne polowania sprzed lat i współczesne. Wykonano je w Pol­sce i za granicą, m.in. na Litwie i na Białorusi, w Republice Połu­dniowej Afryki, Botswanie i w Tyrolu. Skąd pomysł, by takie zdjęcia udostępnić klientom przy­chodni weterynaryjnej? […]

Cały tekst w październikowym numerze “Łowca Polskiego”

Marian Hajduk / Polowanie i myśliwy.

Reklama