Wakacje z mistrzem Puchalskim

0
626

W lipcowym numerze „Łowca Polskiego” rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego. Wśród nagrodzonych zdjęć nie brak takich, które nawiązują do stylu mistrza!

O tym, że myśliwi działają na rzecz przyrody, wiadomo nie od dziś. Koledzy z podlaskich kół wzięli udział w sianokosach, by pomóc rolnikom ratować zwierzynę przed ostrzami kosiarek. Takie przedsięwzięcia to nie tylko wspaniała akcja promująca łowiectwo, ale także kolejny argument, którego możemy użyć w sporze z naszymi przeciwnikami. Przeczytacie o tym w artykule „Myśliwskie sianokosy”.

O sukcesach sportowych i łowieckich opowiada Wacławowi Matyskowi Rafał Marton – zdobywca trzeciego miejsca w morderczym rajdzie Silk Way i pilot rajdowy Adama Małysza, z którym zajął trzynaste miejsce w rajdzie Dakar. Oprócz trofeów sportowych rajdowiec może się pochwalić kilkoma mocnymi owrężami!

Inwazyjne gatunki czynią coraz większe spustoszenie wśród naszej fauny. Problem ten porusza redakcyjny ornitolog Bartosz Krąkowski, wskazując, że bernikla kanadyjska i gęsiówka egipska powinny znaleźć się na liście gatunków łownych.

Po co psu rodowód i jakie potrzebne myśliwemu informacje tam znajdziemy, objaśnia nasz ekspert (nie tylko od posokowców) Marcin Kunikowski. Z kolei Andrzej Wilczopolski doradza jak ułożyć doskonałego tropowca.

O wyższości elektronicznej książki ewidencji polowań nad wersją papierową pisze Cyprian Horała. W artykule pt. „N@ łowy” tłumaczy do czego jeszcze może służyć EKEP.

W wakacyjnym menu uwielbiane przez dzieci pulpety z sarny oraz ucha, czyli zupa rybna, którą możemy przygotować np. podczas letniego biwakowania.

Zapraszamy do lektury!

Reklama