Weganie i prywatyzacja łowiectwa

0
707

W lutowym numerze „Łowca Polskiego” piszemy o tym, że weganie stają się narzędziem w rękach „reformatorów” naszego modelu leśnictwa i łowiectwa

Ostatecznym efektem zmian ma być prywatyzacja lasów i komercjalizacja łowiectwa, która doprowadzi do wybicia wszelkiej zwierzyny i postawienia tabliczek „Zakaz wstępu – teren prywatny”. Przedstawiamy też sylwetkę Eugeniusza Ochnio, myśliwego i cenionego rzeźbiarza, dla którego las i polowanie są niewyczerpanymi źródłami inspiracji.

Polowanie jest wsparciem dla podtrzymania różnorodności biologicznej, rozwoju obszarów wiejskich i znakomitym sposobem działania w dziedzinie ochrony przyrody. Gdzie? We Francji! Tam w obronie łowiectwa stanął Emmanuel Macron. Przeczytacie o tym w artykule „Prezydent z myśliwymi”.

Na jednej z brytyjskich farm od 2014 roku działa odpowiednik naszego koła łowieckiego, w którym polują Polacy. Większość z nich stanowią członkowie PZŁ. Więcej na ten temat w doskonałym reportażu Katarzyny Lewańskiej-Tukaj „Polowanie na Wyspach”.

Wielbicieli broni zainteresuje tekst Marka Czerwińskiego „Legenda w promocji” porównujący Sauera 101 i Mausera M12. Czy otrzymujemy produkt pełnowartościowy czy tylko ersatz klasycznego sztucera?

Oprócz tego felietony naszych kulinarnych ekspertów. Robert Makłowicz poleca gotowaną jeleninę w sosie koperkowym, Grzegorz Russak – aromatyczne i niezwykle zdrowe galarety z dziczyzny.

Zapraszamy do lektury!

Reklama