fot. Shutterstock

Wielki finał konkursu

0
645

Kto z autorów przepisu na potrawę z dziczyzny wygra nasz wielki kulinarny konkurs i otrzyma wykonany przez Zbigniewa Januszyka wspaniały nóż ze stali damasceńskiej, z rękojeścią ze stabilizowanego zęba mamuta i korzenia olchy? Odpowiedź poznamy już za miesiąc!

Przez rok zamieszczaliśmy prze­pisy nadsyłane na konkurs „Dzikie danie”. Nasi Czytelnicy kusili tak smakowitymi potrawami, jak: flaczki, gulasz i ossobuco z jele­nia, szynka z dzika w sosie grzybo­wym, żeberka z dzika w miodzie oraz żeberka w kiszonej kapuście, szaszłyk z dzika w sosie czosnkowym, bitki z dzika w sosie cebulowym, pieczeń z combra warchlaka w sosie jarzy­nowym, faszerowana pieczona gęś, potrawka z bażanta i kiełbasa z bobra.

Z przepisów tych można z powo­dzeniem ułożyć menu na najwykwint­niejszą biesiadę. Mamy tu znako­mite propozycje na przystawki, zupę i dania główne. Króluje dzik, ale nie brak także dań z płowej, dzikiego ptactwa, a nawet bobra, który kiedyś gościł tylko na królewskich stołach.

Kto wygra? Zasady są proste! W czerwcu wszystkie przepisy znajdą się na stronie „Łowca Polskiego” na portalu Facebook. Autor przepisu, który w ciągu miesiąca zdobędzie naj­więcej polubień, zwycięży!

Nagrodę wręczy osobiście Zbigniew Januszyk, jej fundator w konkursie i wielki smakosz, który powtarza, że prawdziwy koniec polowania nastę­puje w momencie umycia naczyń.

Redakcja

Reklama