Wrocław promuje trofeistykę

0
1071

Fantastycznego byka myłkusa, złotomedalowe parostki i medaliony mocnych tryków można było zobaczyć na wystawie w Obornikach Śląskich.

– W 2011 r. Zarząd Okręgowy podjął uchwałę, by co trzy lata organizować ekspozycję medalowych trofeów z naszego okręgu – mówi Roman Rycombel, łowczy okręgowy z Wrocławia. – Inicjatywa ma na celu promocję trofeistyki oraz prezentację potencjału hodowlanego łowisk Dolnego Śląska. Każdy kolega, który na naszą ekspozycję dostarczy parostki, oręż czy czaszkę borsuka, otrzyma certyfikat oraz stosowny medal ufundowany przez ZO PZŁ.

Na wystawie wyeksponowano 70 trofeów zdobytych w łowiskach okręgu wrocławskiego oraz Nadleśnictw Oborniki Śląskie i Wołów. Gospodarzem był członek Okręgowej Komisji Kultury i Języka Łowieckiego, kolega Mariusz Kowalczyk – udostępnił pomieszczenia swojej restauracji i zapewnił stelaże. W urządzeniu wystawy pomogli koledzy z kół: „Krzyżówka” z Wrocławia, „Żubr” ze Skokowej, „Leśnik” z Oborników Śląskich oraz „Rokita” z Brzegu Dolnego.

– Zależało nam, by wystawa miała także wymiar edukacyjny, więc obok trofeów umieściliśmy grafiki i plansze o tematyce przyrodniczo-łowieckiej – dodaje Roman Rycombel. – W krótkim czasie ekspozycję odwiedziło blisko 400 dzieci ze szkół podstawowych z gmin Oborniki Śląskie i Wołów.

bm

  

Reklama