Wyjątkowa pamiątka

0
431

Jak upamiętnić 95-lecie Związku, by była to pamiątka na dziesięciolecia? By jej życie nie kończyło się wraz z zakończe­niem obchodów jubileuszu?

Koleżanki i koledzy zastanawiają się w wielu kołach – dyplom, obraz, bal, pamiąt­kowy nóż czy kordelas, piersiówka czy kulawka. Na niecodzienny pomysł wpadli członkowie zielonogórskiego oddziału Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Rzecz ma być prestiżowa, ściśle limitowana i wybitnie kolekcjo­nerska – zdecydowali i… w szwajcar­skich manufakturach zamówili serię limitowanych zegarków.

Jak im udało się namówić Szwajcarów pozostanie tajem­nicą szefa oddziału Leszka Szewczyka i pomy­słodawcy przedsię­wzięcia Marcina Stańczyka. Firmy Areowatch i Glycyne wykonały limitowane serie zegarków specjalnie z okazji naszego jubileuszu. W ten spo­sób wyprodukowano po 95 nume­rowanych zegarków najwyższej klasy. Przeznaczenie kolekcji jednoznacznie definiuje umieszczenie naszego logo w centralnym miejscu linii indeksów „na godzinie 12”. Na białej ceramicz­nej, emaliowanej tarczy w Aerowat­chu i czarnej słonecznie szlifowanej w Glycinie.

Sam fakt, że szwajcarskie manu­faktury zdecydowały się wyproduko­wać tak mikroskopijne serie dla pol­skich myśliwych jest już wydarzeniem w świecie kolekcjonerskim. Prawdzi­wym rarytasem kolekcjonerskim jest tył zegarków. Pod szafirowymi deklami widoczna jest praca mechanizmów, a wśród nich wahnika, elementu napę­dzającego mechanizm ruchem ręki, na którego powierzchni znajduje rów­nież znajduje się logo PZŁ – to kolek­cjonerski ewenement.

Szwajcarskie produkty już wzbu­dziły duże zainteresowanie w świecie kolekcjonerów, jednak pierwszeństwo w ich nabyciu mają członkowie PZŁ. Będzie to zapewne jedna z najciekaw­szych pamiątek jubileuszu naszego Związku. Zainteresowani takim artefaktem mogą kontaktować się z Leszkiem Szewczykiem i Marcinem Stańczykiem przez stroną internetową www.95latpzl.pl.

Andrzej Chojnowski

Reklama