fot. Wacław Matysek

Wystrzałowa Delta

0
700

Prawie stu uczestników, wspaniałe nagrody i zacięta rywalizacja – VII Puchar Delta Optical za nami. Triumfował Piotr Kraiński z Gdańska, który pokonał rywali z aż sześciopunktową przewagą.

W trzeci weekend czerwca na strzelnicy ZO PZŁ we Włocławku, po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej kornowairusem, rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody strzeleckie PZŁ. Patronat nad imprezą objęli Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, senator Józef Łyczak i prezydent miasta Włocławek Marek Wojtkowski.

Trudno było wskazać faworytów, bo nikt nie wiedział, w jakiej formie są zawodnicy i jak przygotowywali się do sezonu. W imprezie startowało wielu młodych i zdolnych strzelców, ale  wygrało doświadczenie. Najlepiej strzelającym myśliwym w klasie mistrzowskiej, z wynikiem 481/500 pkt, został Piotr Kraiński. Drugie miejsce wywalczył, uzyskując 475/500 pkt, Zbyszko Montowski, a na trzecim miejscu podium, z wynikiem o dwa punkty gorszym, stanął Sławomir Tomala.

W klasyfikacji płci pięknej bezkonkurencyjna okazała się Dominika Socha, która wystrzelała 442/500 pkt. W rywalizacji klasy powszechnej i myśliwych ze stażem mniejszym niż pięć lat zdobywcą obu pierwszych miejsc został, uzyskując 452/500 pkt, Damian Tomala. Natomiast w rywalizacji seniorów, czyli kolegów po 65 roku życia, z wynikiem 367/500 pkt wygrał Krzysztof Dawidczyk.

Na uznanie zasługuje organizacja imprezy. Jak co roku można było obejrzeć i przetestować produkty firmy Delta Optical, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się miniaturowe kamery i celowniki termowizyjne.

WM

Reklama