SONY DSC

Zaproszenie na łowy

0
1028

Dziewiątego listopada róg myśliwski da znak do rozpoczęcia Wielkich Łowów Borów Dolnośląskich. To już druga edycja imprezy, która integruje myśliwych z okręgu jeleniogórskiego. Patronat nad wydarzeniem objął „Łowiec Polski”.

– Po mszy hubertowskiej, która odprawiona zostanie przy kapliczce z piaskowca, stojącej w sercu kniei, myśliwi wylosują grupy i wyruszą na stanowiska – powiedział nam Ryszard Anglart, prezes KŁ „Ostoja”z Jeleniej Góry i organizator imprezy. – Będziemy polować w obwodach naszego koła a także „Kniei” ze Zgorzelca, „Głuszca” z Tomisławia oraz „Cietrzewia”, „Słonki” i „Cyranki” (wszystkie z Bolesławca). Na koniec odbędzie się uroczysty pokot. Król polowania z każdej grupy otrzyma kordelas, a wicekról – pamiątkowy medal. Króla pudlarzy uhonorujemy medalem „Zaproszenie na strzelnicę”. Podczas biesiady w Ołoboku podane zostaną dania z dziczyzny. Zaplanowaliśmy także drużynowe mistrzostwa Polski w szlachetnej sztuce wabienia jeleni.

– Impreza promuje kulturę łowiecką i przyczynia się do integracji środowisk myśliwych oraz leśników z Dolnego Śląska – ocenia Kazimierz Koncewicz, łowczy okręgowy z Jeleniej Góry. – Koledzy poznają rewiry sąsiednich kół, wymieniają się doświadczeniami, a to bezcenne.

W pierwszych Wielkich Łowach Borów Dolnośląskich wzięło udział 135 myśliwych. Na pokocie leżał wtedy byk jelenia, trzy łanie, cielak, dzik i lis.

Maciej Nartowski

  

Reklama