fot. Shutterstock

Zielone brygady

0
578

Ekoterroryści wysadzili budy­nek w Bielsku-Białej. Pod­ziemna organizacja obronna „Brygada Wschód” zwróciła się do lokalnych mediów, biorąc na siebie odpowiedzialność za dwie eksplozje w powstającym budynku wielorodzin­nym i grożąc deweloperowi budują­cemu osiedle kolejnymi zamachami.

„Do 6 sierpnia macie wstrzy­mać roboty i wydać oświadczenie o akceptacji tych warunków! Do 31 października pozostałe bloki, które wciąż stoją, mają zostać rozebrane, plac budowy uprzątnięty, ogrodzenie zdjęte, a Wy macie opuścić tę ziemię! A za kilka lat znów wyrośnie tam las, tak jak było kiedyś”. Szybko ustalono, że rzeczywiście ktoś celowo doprowa­dził do eksplozji – w gruzach znale­ziono reszki butli gazowych.

„Minął czas wyciszania problemu. Nadszedł czas konsekwencji. Bywa, że w dobrej sprawie musimy uciec się do pirackich metod. (…) To nasze ostatnie ostrzeżenie!” – pisze autor listu rozesłanego w imieniu „Brygady Wschód” do mediów i organizacji pozarządowych przez osobę ukrywa­jącą się pod pseudonimem „Łącz­niczka Pocahonatas”.

Sprawą zajmuje się prokuratura. Policja prowadzi śledztwo. Tak zieloni chronią przyrodę…

(AT)

Reklama