fot. Shutterstock

Zimna krew łowcy

0
552

Co zrobicie, gdy podczas zasiadki wizytę złoży wam niedźwiedź? Czternasto­letni Davin Grunrow zachował zimną krew. Całą scenę zarejestrował telefonem jego przyjaciel i myśliwy z 45-letnim stażem Mark White, który zajął miejsce na półce umiesz­czonej na sąsiednim drzewie. Nagranie zrobiło karierę w popularnym serwisie internetowym.

Alberta, prowincja Kanady. Mark wraz z Davinem polują na baribala. Pod przeno­śną zwyżką, mocowaną do drzewa, pojawiła się jednak niedźwiedzica z dwoma młodymi. Rzecz jasna w tej sytuacji nie ma mowy o strzale. Jeden z niedźwiadków wdrapał się po pniu, zatrzymał się na wysokości, na któ­rej znajdowało się niczym nieosłonięte sta­nowisko myśliwego, i począł bacznie przy­glądać się nastoletniemu łowcy. Chłopak ani drgnął, więc po chwili młody baribal dołączył do matki.

– Mogło się to skończyć fatalnie, ale finał był szczęśliwy – skomentował Mark White, który nie szczędził młodemu nemrodowi słów uznania za zachowanie zimnej krwi. Jak dodał, tamtego wieczoru Davin nauczył się więcej, niż on mógłby mu kiedykolwiek przekazać.

BM

Reklama